05324802172
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Rss

Aksaray Yaylak Granit tesisimiz

Aksaray Yaylak Granit Türk granit türleri arasında bulunan iç ve dış piyasada tanınan Aksaray yaylak granit yüksek sertlik derecesine sahip bir taştır. Aksaray sipahi ( pembe) granit homojen renk karışımına sahip olup, ekonomik açıdan uygun seçeneklere satışa sunulmaktadır. Yüksek düzeyde dayanıklılığa sahip olan Aksaray yaylak granit, yüzeyinde yiv ve oluk bulundurmayan bir granit türüdür.
Aksaray yaylak granit küp taş
Türkiye’nin jeolojik kaynaklarından birisi olan Aksaray yaylak granit sertliği ile tanınan ve Aksaray ilinin Sarıyahşi ocaklarından çıkartılan ve işlenen bir taştır. Yakılmış, cilalı, patinatolu ya da mucartalı gibi şekillerde kesilerek kullanımahazır hale getirilmekte ve tüketicilere satışa sunulmaktadır. Rezervinden çıkartılmış olan bu taş, 2’lik, 3’lük ve 4’lük gibi ebatlarda kesilerek kullanılacak mekânların ölçülerine göre ayarlanmaktadır. Aksaray yaylak granit diğerbir adıyla sipahi granit, yurt içinde ve yurt dışında mimari projelerde oldukça fazla tercih edilen bir doğal taştır. Türkiye’nin granit zenginliği içerisinde payı büyük olan ve Türkiye’yi gururlandıran bu granit türü, beyazdan griye doğru değişen kuvars kristallerini içermektedir. Bu sebeple dekorasyonda profesyonelce kullanılabilmektedir.

aksaray bazalt küp taş

Kullanım alanları yönünden Aksaray yaylak granit iç mekân ve dış mekânlarda kullanılabilmektedir. İç mekânlarda mutfak tezgâhları, süpürgelik, basamak kaplama, döşeme, zemin kaplama gibi alternatiflere kullanılabilirken, dış mekânlarda dış cephe kaplama, kaldırım, sokak ve yaya yolu, yağmur olukları, engelli taşı, parke kaldırım taşı gibi alternatiflere kullanılabilmektedir. Yüzey işlemleri yönüyle cilalı, fırçalanmış, patinatolu, kumlanmış, Honlu, bordür, küp taş, plaka, blok estetik, eskitme, ham yüzey, mucartalı, yakılmış ve epoksi gibi türlerde kesilebilen granit türü birim hacim ağırlığı yönünden 2,609 gr/cm3, basınç dayanımı yönünden de 1377 kgf/cm² niceliklerine sahiptir. Fabrika ve ocakları Aksaray’da bulunan Aksaray yaylak granit, maliyeti bakımından değerlendirildiğinde, taşın ölçü, boyut, metraj, toplam m2 ve granit türüne bağlı olarak ücretlerinin değiştiği görülmektedir. Su emme oranı yönünden yüzde 0,24’luk bir özelliğe sahip olan Aksaray yaylak granit, maliyeti, yapısal niteliklerinin avantajları ile hem iç hem de dış piyasada beğenilmektedir ve talep edilmektedir ve bu sebeple de firmamız aracılığıyla tüketicilere ulaştırılmaktadır.

© 2016 Copyright Güven Granit

Bergama Granit / Bazalt Küp Taşı fiyatı / Granit Küp Taş fiyatları