05324802172
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Rss

Çin granit taşı

Piyasada son on yılda Çin graniti adlı taş ile dolduğunu görüyoruz. Çin graniti ucuz ve işlemesi kolay ve sıra dışı renklerde sunuluyor. Gerçekten görsel olarak başyapıtlar yapılmasına izin verir. Sorun şu ki, bu granitin büyük kısmı granit değil, aynı oranda düşük bir kuvartum içeriğine sahip bir kayadır. Büyük

15. yüz yıldan itibaren Çin’de çıkartılan granit yapı malzemeleri yaygın olarak tapınaklar, imparatorluk sarayları, köprüleri ve diğer birçok yapıların inşaat ve dekorasyonu için kullanıldı.Granit, mermer ve diğer taşların çıkarıldığı yerler Çin granitinin dünya piyasasına açılması ile yeniden madencilerle doldu, birçok şirket işleme ve çeşitli devletlere hazır ürünlerin tedarikinde bulundu. Böylece, Çin’de güçlü bir sanayi kuruldu ve bu güne kadar işlevini sürdürüyor. Şu anda, Çin granitinin toplam hacminin 50 milyar metreküpten fazla olduğu biliniyor. Bu kayanın farklı renk ve desenlerden oluşan 90’dan fazla çeşidi var bu da bir dünya rekorudur!

Çin granitinin özellikleri

  Ne yazık ki, ülkemizde insanların çoğu Çin granit taş kalitesini Çin’den ithal edilen diğer ürünler gibi düşük kalitede olduğuna inanıyoruz. Bu görüş yalnızca granitten anlamayan insanlara aittir. Günümüzdeki geliştiricilerin çoğu, Çin granitinin satın alınmasının boşuna para harcamak anlamına geldiğini düşünüyor. Sayısız çalışmalar ile gösterilmiştir ki granit döşeme ve işlenmiş Çin graniti başka ülkelerde üretilmiş benzerlerine göre önemli teknik özellikleri gösterir. Temelde Çin granitinin yapısı diğerleriyle aynıdır. Ayrıca kuvars, feldispat ve çeşitli minerallerden oluşur.
çin granit taşı
Bazı durumlarda, Çin taşı, örneğin Ukrayna’da üretilenlerden bile daha yüksek özelliklere sahip olabilir. Yoğunluk, basınç dayanımı, aşınma Ukrayna granit ürününün bu göstergeleri her zaman Çin’den ithal edilen benzer granit göstergelerine ulaşmaz ve hatta onları nadiren aşar.

Dahası, güvenle Çin granitinin birçok ülkede üretilen granitten daha aşağı olmadığını söyleye biliriz. Düşük kalitesiyle ilgili kalıplaşmış kalıplar 3-4 yıl önce, tamamen geometrik kusurlara sahip döşeme, iç pazara getirildiğinde doğdu; Türk standartlarına uymadılar. Bu nedenle, inşaatçılar ve ithalatçılar, bu granit ile çalışmanın zor olduğunu gördüler. O andan itibaren, Çin ürününün kalitesiz efsanesi popülarite kazanmaya başlamıştı. Fakat Çin endüstrisi bu hataları düzeltilmek için üretim tesislerine İtalyan ekipmanları yükleyerek gerçekleştirdi.

lider granit aramaları

çin graniti fiyatları

ucuz granit mermer

uygulamaya hazır çin granit fiyat listesi

çin graniti nasıl anlaşılır

en uygun granit fiyatları

granit m2 fiyatları

en ucuz granit tezgah fiyatları

ucuz granit seramik fiyatları

© 2016 Copyright Güven Granit