05324802172
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Rss

granit küp taş birim fiyatları ve döşeme

Yapısında bulunan malzemelerle kaliteli bir dayanıklılık sunan granit küp taş birim fiyatı ve kullanım alanları açısından oldukça geniş bir rezerve sahiptir. Mutfak tezgâhlarında genellikle dekor amaçlı kullanılan granit taşlar, dış mekânlarda da özellikle sokak süslemelerinde ön plana çıkmaktadır. Özellikle Arnavut kaldırımı olarak dekorlaşan yerlerde kullanımına oldukça sık rastlanılan granit küp taş, zemin kaplama amacıyla kullanıldığında kaliteli bir görsellik oluşturmaktadır. Ekonomik avantajları yönüyle tercih edilen ve bununla beraber tercih edilesi sebepleri oldukça fazla olan granit taşlar, çökme ve yıpranma ya karşı dayanıklılığı açısından da göze çarpmaktadır. Yağmur ve donmalara karşı dayanıklılığı konusunda gösterdiği kalitesi nedeniyle özellikle dış mekânlarda hava şartlarına meydan okumaktadır.


granit küp taş birim fiyatları ve çeşitleri

Granit küp taş birim fiyatları ve çeşitli renklerde ve ebatlarda satışa sunulabilmekte olup, granit olarak çıkartılan bu taş küp haline geldikten sonra satışa sunulmaktadır. Turuncu, pembe ve gri renklerde üretilebilen granit küp taş, estetik amaçlı görselliğin güzel olması istenen tüm mekânlarda güvenle kullanılabilmektedir.

granit küp taş birim fiyatları  ve döşeme

Kaliteli yapısı ve uzun süreli kullanımlığı ile ön plana çıkan granit küp taş birim fiyatları ve istenildiği zaman desenli olarak istenilen tasarımlarla da döşenebilmektedir. Kullanıcıların kendi tasarımlarını hayata dönüşmesini sağlayan taşlar, hava koşullarından etkilenmemesi ve uzun dönem boyunca kullanılabilmesi yönüyle oldukça cazip bir seçimdir.

Granit küp taş kullanım alanları

Apartman girişleri, villa girişleri gibi alanlarda tercih edilen granit küp taş birim fiyatları ile duruşları şık bir görüntü oluşturmakta evlerin önünde veya çevre düzenlemesinde bile kullanılabilmektedir. Ocak ve fabrikalarından bizzat çıkartılan doğal granit taşının küp haline getirilmesi için özel ekipmanlar kullanılmakta olup, farklı renklerde üretilebilmektedir. Yapısal özellikleri itibariyle yıpranma ve iklimsel değişimlere direnç yönünden dirençli olan bu taşlar, bu dayanıklılığı bünyelerinde bulundurdukları yapı materyallerinden almaktadır. Doğanın bize sunmuş olduğu kıymetli kaynaklardan birisi olan granit küp taş birim fiyatları ve Uygarlık dönemlerinden başlanarak ortamlarda kullanılmaya başlanmıştır. Genel olarak bakıldığında granit türleri arasında renk seçmelerindeki avantajları ile cazip gelen taşlar, maliyeti açısından metrekare hesabı üzerinden satılmaktadır. Granit küp taşın kendi dayanıklılığının olması dışında döşenmesi sırasında altına yerleştirilen özel alt yapıyla dayanıklılığı iki kat daha artırılmaktadır.

© 2016 Copyright Güven Granit

Bergama Granit / Bazalt Küp Taşı fiyatı / Granit Küp Taş fiyatları