05324802172
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Rss

Granit Parke Taşı

Günümüzde peyzaj denilince çeşitli parke taşları akla gelebilir. Fakat daha çok granit parke taşı tercih edilenler arasında ilk sırada yer alır. Özellikle sert zeminlerde granit tercih ederiz. Çünkü doğal bir görüntü elde etmiş oluruz. Kaliteli granit parke taşları ile kusursuz işçilik ortaya çıkarırız. Uzun yıllar bozulmadan kalabilen yapısı sebebi ile de en çok kullandığımız taşlardan biridir.

Granit Parke Taşının Avantajları Nelerdir?

Granit parke taşları hemen hemen her yere uyum sağlayan özellikteki taşlardır. Renginde zaman içinde herhangi bir değişim olmaz. Bu nedenle de müşterilerimize gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

Granit parke taşının avantajları şu şekildedir;

  • Talep edilen boylarda kesebiliriz
  • Her yere rahatlıkla uygularız
  • Kullanım ömrü uzundur
  • Kolay döşeme imkanı sağlar

Granit taşlar malzeme özelliği bakımından önemli yapı malzemeleri arasında yer alır. İstenilen bölgeye uygun kesimde işçilik sergileriz. Granit parke taşlarının şık görünüme sahip olması işimizi daha kolay hale getirir.

Granit Parke Taşı Kullanım Alanları

Granit parke taşlarını daha çok yollara uygulasak da binalardan merdivenlere var geniş kullanım alanlarımız vardır. Keskin kesikler yapılabildiği için kullanılan alan ile uyum sağlar. Sadece evlerde değil bahçe ve villa kullanım alanlarına da uygulama yaparız. Ayrıca bu alanların yanı sıra kafe ve restoranlara, turizm alanlarına ve okullara da döşeme yaparız. Pek çok kullanım alanı olduğu için önemli olan müşterimizin tercihi olur.

Granit Parke Taşı Nasıl Üretilir?

Granitler yapısı itibari ile tanecikli ve minerallerden meydana gelen kayadan oluşur. Genel olarak mineral rengine göre renklenir. Uzun yıllardır kullanılsa da genel olarak parke, tal ve kaplama olarak kullanıyoruz. En çok darbeye karşı dayanıklı olmasından dolayı tercih edilse de bizim içinde kolay işçilik sağlar.

Cila yapma kolaylığı vermesi ve içindeki minerallerden renklerinin olması güzellik katar. Dayanıklılığı kaya oluşundan gelir. Bu nedenle yol çalışması denince ilk akla bu taş gelir. Birbirinden farklı sektörlerde kullanılma şansı sunması bizler açısından da farklı iş alanı demek oluyor. Kontrollü olarak işlemesini yaparız.

© 2016 Copyright Güven Granit

Bergama Granit / Bazalt Küp Taşı fiyatı / Granit Küp Taş fiyatları