05324802172
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Rss

Granitaş’ta Erga Granit Madencilik lider

[su_tabs vertical=”yes”][su_tab title=”Bazalt küp taş Erga”]metre kare fiyatı 40 + KDV[/su_tab]
[su_tab title=”Granit küp taş”]metre kare fiyatı 39 TL+ KDV[/su_tab]
[su_tab title=”Arnavut kaldırım taşı”]metre kare fiyatı 38 + KDV[/su_tab][/su_tabs]

Granitaş’ta Erga Granit Madencilik lider Granit’in özellikleri nelerdir?

erga granit madencilikErga Graniterga granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir. Granit Erga Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Erga Granitin esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır. Ayrıca mika, hornblend, piroksen ve ikinci gruba giren turmalin, apatit, zirkon, grena, manyetit gibi mineraller de bulunabilir.

Erga Granitin görünüşü nasıldır?

Erga Granitlerin renkleri, genellikle açık olmakla birlikte, içindeki felds patların ve diğer minerallerin cins ve miktarına göre gri, pembe, kırmızımsı olabilir.
Erga Granit en çok nerede kullanılıyor?

Erga Granitler yollarda arnavut parke ve bordür taşı, granit küp taşlarıgranit parke taşı yapılarda yapı taşı olarak çok eskiden beri bol miktarda kullanılmaktadır. Granitler aşınmaya, basınca, darbeye karşı dayanıklı, güzel renkli ve iyi cila kabul eder. Erga Granitlerin atmosfer tesirlerine ve ayrışmaya karşı direnci yüksektir. Erga Granitler günümüzde daha çok parke ve bordür taşı ve bazı büyük yapılarda kaplama taşı olarak kullanılmaktadır.

Erga Granit, yer içinde 400 C civarında bir ısıya sahip olup, soğuması birkaç bin yıl gibi çok uzun bir zamanı kapsar. Bu ısı aynı zamanda jeotermal suların da kaynağıdır. Yer içine süzülen suların, granitlerin çatlakları arasındaki hareketi, hem Erga granitin yüksek ısısı ile su sıcaklığını arttırır hem de çözünebilir haldeki mineraller suyun bünyesine dahil olur. Jeotermal suların oluşumu bu şekilde gerçekleşir.

© 2016 Copyright Güven Granit

Bergama Granit / Bazalt Küp Taşı fiyatı / Granit Küp Taş fiyatları